Ўзбекистон Президенти 24-25 июнь кунлари давлат ташрифи билан Мўғулистонда бўлади
Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев Мўғулистон Президенти Ухнаагийн Хурэлсухнинг таклифига биноан 24-25 июнь кунлари давлат ташрифи билан ушбу мамлакатда бўлади.
Давлатимиз раҳбари матбуот хизмати маълумотига кўра, ташриф дастурига мувофиқ, Улан-Батор шаҳрида олий даражадаги икки томонлама учрашув ва музокаралар ўтказилиши кўзда тутилган.
Ўзбекистон билан Мўғулистон ўртасидаги дўстлик ва амалий ҳамкорлик муносабатларини янада ривожлантириш масалалари кўриб чиқилади.
Товар айирбошлаш ҳажмини ошириш ва номенклатурасини кенгайтириш, саноат тармоқлари, қишлоқ хўжалиги, кончилик, транспорт соҳалари ва бошқа устувор йўналишларда кооперация лойиҳаларини илгари суриш, фаол маданий-гуманитар алмашинувни давом эттириш эътибор марказида бўлади.

On June 24–25, the President of Uzbekistan to pay a state visit to Mongolia
The President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev at the invitation of the President of Mongolia Ukhnaagiin Khürelsükh will pay a state visit to this country on June 24-25.
According to the press service of the Head of our state, the program of the visit includes bilateral meetings and negotiations at the highest level in the city of Ulaanbaatar.
The discussions will focus on the further development of Uzbek-Mongolian relations of friendship and practical cooperation.
Key topics will include increasing the volume and expanding the range of bilateral trade, advancing cooperative projects in industry, agriculture, the extractive sector, transport, and other priority areas, as well as continuing active cultural and humanitarian exchanges.