Давлат раҳбарлари Ўзбекистон, Тожикистон ва Қирғизистон дўстлиги тимсолини очдилар
Хўжанд шаҳрида ўтаётган олий даражадаги тадбирлар дастурига мувофиқ Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев, Тожикистон Республикаси Президенти Эмомали Раҳмон ва Қирғиз Республикаси Президенти Садир Жапаров уч мамлакат давлат чегаралари туташган ҳудудда Дўстлик стеласини тантанали равишда очдилар.
Уч мамлакат Бош вазирлари ўринбосарлари видеоалоқа орқали давлат раҳбарларига қурилиш ишлари якунлангани ва объект тайёрлиги тўғрисида ахборот берди.
Ушбу ёдгорлик қардош мамлакатларимиз ўртасидаги дўстлик, яхши қўшничилик, ишонч ва стратегик шериклик муносабатлари мустаҳкамланиб бораётганининг янги рамзи бўлади.

Heads of State Opened the Friendship Stele of Uzbekistan, Tajikistan and Kyrgyzstan
In accordance with the program of high-level events held in the city of Khujand, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, President of the Republic of Tajikistan Emomali Rahmon and President of the Kyrgyz Republic Sadyr Japarov solemnly opened the Friendship Stele at the junction of the state borders of the three countries.
The deputy prime ministers of the three countries reported to the leaders via videoconference on the completion of construction work and the readiness of the facility.
It should be noted that this monument is intended to become a new symbol of the strengthening relations of friendship, good neighborliness, trust and strategic partnership of fraternal countries.