Ўзбекистон Президенти Халқаро маслаҳат кенгаши аъзоларини қабул қилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 11 февраль куни Халқаро маслаҳат кенгаши экспертлари Альфред Гузенбауэр, Александр Квасьневский ва Штефан Фюлени қабул қилди.
Янги Ўзбекистонда ислоҳотлар стратегиясини амалга оширишга экспертлик кўмагини кўрсатиш ҳамда Европа Иттифоқи мамлакатлари ва институтлари билан кўп қиррали ҳамкорликни кенгайтириш мақсадида ўзаро манфаатли ҳамкорликни ривожлантиришнинг долзарб масалалари кўриб чиқилди.
Илғор халқаро тажрибани ўрганиш ва жорий этиш, мамлакатимиз иқтисодиёти тармоқ ва соҳаларини модернизация қилишга технологиялар ва инвестицияларни жалб этиш борасида амалий ҳамкорлик қилиш муҳимлиги қайд этилди.
Самарқанд шаҳрида ўтказиладиган "Европа Иттифоқи - Марказий Осиё" саммитига тайёргарлик доирасида халқаро ва минтақавий аҳамиятга молик масалалар юзасидан фикр алмашилди.

President of Uzbekistan receives members of the International Advisory Council
On February 11, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev met with a group of experts of the International Advisory Council comprising Alfred Gusenbauer, Aleksander Kwasniewski and Štefan Füle.
Issues of current importance in the development of mutually beneficial cooperation for expert assistance to the implementation of reform strategy in New Uzbekistan and expansion of multifaceted cooperation with the countries and institutions of the European Union were discussed.
The importance of practical interaction in the sphere of studying and introducing advanced international experience, attracting technologies and investments in modernization of industries and sectors of our country's economy has been noted.
Views were exchanged on the international and regional agenda in the context of preparations for the upcoming “EU-Central Asia” summit in Samarkand.