Ўзбекистон Президенти Халқаро маслаҳат кенгаши аъзоларини қабул қилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 11 февраль куни Халқаро маслаҳат кенгаши экспертлари Альфред Гузенбауэр, Александр Квасьневский ва Штефан Фюлени қабул қилди.
Янги Ўзбекистонда ислоҳотлар стратегиясини амалга оширишга экспертлик кўмагини кўрсатиш ҳамда Европа Иттифоқи мамлакатлари ва институтлари билан кўп қиррали ҳамкорликни кенгайтириш мақсадида ўзаро манфаатли ҳамкорликни ривожлантиришнинг долзарб масалалари кўриб чиқилди.
Илғор халқаро тажрибани ўрганиш ва жорий этиш, мамлакатимиз иқтисодиёти тармоқ ва соҳаларини модернизация қилишга технологиялар ва инвестицияларни жалб этиш борасида амалий ҳамкорлик қилиш муҳимлиги қайд этилди.
Самарқанд шаҳрида ўтказиладиган "Европа Иттифоқи - Марказий Осиё" саммитига тайёргарлик доирасида халқаро ва минтақавий аҳамиятга молик масалалар юзасидан фикр алмашилди.

Президент Узбекистана принял членов Международного консультативного совета
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 11 февраля принял группу экспертов Международного консультативного совета в составе Альфреда Гузенбауэра, Александра Квасьневского и Штефана Фюле.
Были рассмотрены актуальные вопросы развития взаимовыгодного сотрудничества в целях экспертного содействия реализации стратегии реформ в Новом Узбекистане и расширению многопланового сотрудничества со странами и институтами Европейского Союза.
Отмечена важность практического взаимодействия в сфере изучения и внедрения передового международного опыта, привлечения технологий и инвестиций в модернизацию отраслей и секторов экономики нашей страны.
Состоялся обмен мнениями по международной и региональной повестке в контексте подготовки к предстоящему саммиту «ЕС – Центральная Азия» в городе Самарканде.