Yevropa sayyohlik kompaniyalari Yangi O'zbekistonda o'zlari uchun imkoniyatlar ochmoqda
"Numa tourism" sayyohlik kompaniyasi saytida O'zbekiston elchixonasi tomonidan Belgiyaning yetakchi turizm agentliklari va ommaviy axborot vositalari vakillari ishtirokida o'tkazilgan davra suhbatiga bag'ishlangan maqola e'lon qilindi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Portalda xabar qilinishicha, tadbir ishtirokchilariga O'zbekistonda turizmni rivojlantirish, ushbu soha mutaxassislarining malakasini oshirish borasida amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar haqida ma'lumot berilgan.
"Elchi G'ayrat Fozilov O'zbekistonda turizm sohasiga strategik e'tibor qaratilayotganini alohida ta'kidladi", ‑ deyiladi maqolada. ‑ Tadbir davomida O'zbekistonning diqqatga sazovor joylari namoyish etildi. Mehmonxonalar va boshqa turistik obyektlarga alohida e'tibor qaratildi".
Xulosa o'rnida qayd etilishicha, bunday tadbirlar Benilyuks mamlakatlarida O'zbekistonga bo'lgan e'tiborni kuchaytirish imkonini beradi.

Европейские туристические компании открывают для себя возможности в Узбекистане
На сайте туристической компании «Numa tourism» опубликована статья, посвященная проведенному Посольством Узбекистана с участием представителей ведущих бельгийских турагентств и СМИ «круглому столу», передает корреспондент ИА «Дунё».
Как сообщает портал, участники мероприятия были проинформированы о мерах, принимаемых в Узбекистан по развитию туризма и повышению квалификации специалистов в этой сфере.
«Посол Гайрат Фазилов в своей речи подчеркнул стратегическую направленность Узбекистана на сектор туризма, ‑ говорится в статье. ‑ В ходе мероприятия были представлены туристические достопримечательности Узбекистана. Особое внимание было уделено инфраструктурным проектам, таким как отели и другие туристические объекты».
В заключение отмечается, что подобные мероприятия дают возможность привлечь еще больше внимания в странах Бенилюкса к Узбекистану.