2024-08-28 1054Ўзбекистон Республикасининг Бельгиядаги Элчихонаси Консуллик бўлими жорий йилнинг 2 ва 3 сентябр кунлари ишламайди.
“BMB HOLDING” таъсисчиси: Янги Ўзбекистонни барпо этиш жараёнида тадбиркорларни қўллаб-қувватлаш давлатимиз раҳбари ислоҳотларининг бош мақсадларидан бирига айланди
2024-08-27 1015Сўнгги йилларда мамлакатимизда тадбиркорликни ривожлантиришни комплекс қўллаб-қувватлашнинг узлуксиз занжирини яратиш бўйича тизимли ишлар амалга оширилмоқда. Кўрилган чора-тадбирлар ва муҳим қарорлар қабул қилиниши натижасида сўнгги етти йилда Янги Ўзбекистон ишбилармон доира вакилларининг янги авлоди пайдо бўлди.
Уйғонаётган арслон: янгиланиш даври
529Мен айни дамда минтақанинг геосиёсий манзараси, бугунги кундаги мавқеи борасида батафсил тўхталмоқчи эмасман. Ҳозир айни жараёнларга бевосита таъсир этиш қувватига эга бўлган, сиёсатчилар тили билан айтганда, ҳақли маънода минтақанинг геосиёсий акторига айланиб бораётган Янги Ўзбекистонимизнинг дадил қадамлари, кундан-кун ошиб, юксалаётган халқаро имижи борасидаги мухтасар фикрларим билан ўртоқлашмоқчиман.
Ўзбекистон Президенти Марказий Осиё етакчилари саммитининг маданий дастурида иштирок этди
2024-08-19 3040Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Остона шаҳрига ташрифи доирасида Марказий Осиё ва Озарбайжон санъат усталарининг "Дўстлик кечаси" тантанали концертида иштирок этди.
Йил охиригача Ўзбекистонда 50 минг киши дуал таълим тизими билан қамраб олинади
2024-08-17 584Ўзбекистонда 2021/2022 ўқув йилдан бошлаб, Германия таълим тизимида ўз самарасини бериб келаётган таълимнинг дуал шакли жорий қилиниб, ёшларни касб-ҳунарларга ўқитиш борасида таълим муассасасида олинган назарий билимларни бир вақтнинг ўзида амалиётда қўллаш имконини берадиган янги таълим шакли жорий қилинди.