Ўзбекистон барқарор келажак йўлида: экологик ташаббуслар ва халқаро ҳамкорлик
2024-11-11 482Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев 11-13 ноябрь кунлари Боку шаҳрида бўлиб ўтаётган БМТнинг Иқлим ўзгариши бўйича ҳадли конвенцияси Томонлари конференциясининг 29-сессияси доирасидаги Иқлим ўзгаришларига қарши курашиш бўйича жаҳон саммитида иштирок этади.
Сув хўжалигида тежамкорлик ва омилкорлик – замон талаби
2024-11-11 447Президент Шавкат Мирзиёев раислигида 7 ноябрь куни қишлоқ хўжалигида сув ва энергия манбаларидан оқилона фойдаланиш ҳамда йўқотишларни камайтириш чора-тадбирлари юзасидан видеоселектор йиғилиши ўтказилди.
Хориждаги фуқароларимиз учун saylov.mfa.uz сайти ишга туширилди
2024-09-30 1046Ўзбекистонда 27 октябрь куни бўлиб ўтадиган парламент сайловларига тайёргарлик кўриш мақсадида “saylov.mfa.uz” сайти ишга туширилди.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Osiyo infratuzilmaviy investitsiyalar banki Boshqaruvchilari kengashining to‘qqizinchi yillik yig‘ilishidagi nutqi
2024-09-25 3605O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Osiyo infratuzilmaviy investitsiyalar banki Boshqaruvchilari kengashining to‘qqizinchi yillik yig‘ilishidagi nutqi
Ҳурматли ватандошлар,
2024-09-09 866Жорий йилнинг 12 сентябр куни соат 19.00 да Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 33 йиллиги муносабати билан Нидерландиянинг Роттердам шаҳрида Ўзбекистон Республикасининг Белгиядаги Элчихонаси шафелигида байрам тадбири бўлиб ўтади.Тадбирда Ўзбекистон Республикасининг таниқли санъат усталари, хонанда ва раққосалари иштирокида концерт дастури намоиш этилади.Тадбир давомида ўзбек миллий таомлари тортилади.
Азиз ватандошлар, сизларни тадбирга иштирок этишга таклиф этамиз.
Тадбир ўтказиладиган манзил: Gruttostraat 9, 3083 KZ Rotterdam.
Азиз ватандошлар!
2024-08-31 797Ўзбекистон Республикасининг Бельгия Қироллигидаги Элчихонаси сизларни ва сиз орқали оила аъзоларингизни Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 33-йиллиги билан табриклайди!
Ҳаётингизда доимий барқарорлик, ривожланиш ва янги ютуқларнинг амалга ошишини, оилаларингизга тинчлик-хотиржамлик ҳамда озод ва гўзал юртимиз равнақи йўлида қилаётган хайрли ишларингизга улкан муваффақиятлар тилаймиз! -
8-10 сентябрь кунлари Самарқанд дунёдаги иккита йирик тўқимачилик ассоциациясининг биринчи қўшма конференциясини ўтказади
2024-08-29 944Самарқандда бундай миқёсдаги тадбир ўтказилаётгани Ўзбекистоннинг глобал тўқимачилик таъминоти занжиридаги тобора ортиб бораётган ролини тасдиқлайди