Ўзбекистон ва Малайзия: олий таълим, илм фан ва инновациялар соҳаларидаги ҳамкорлик янги қирраларини намоён этмоқда
2025-01-28 228Ўзбекистон ва Малайзия олий таълим, фан ва инновациялар соҳасида изчил ва самарали ҳамкорликни ривожлантириб, мустаҳкам алоқаларни йўлга қўймоқда. Икки давлат раҳбарларининг олий даражадаги ташрифлари ва учрашувлари бу жараёнга кучли туртки бўлиб, таълим ва илмий ҳамкорликнинг янги йўналишларини очмоқда.
ЯНГИ ЎЗБЕКИСТОН ДИПЛОМАТИЯСИ: ЖАДАЛ ВА САМАРАЛИ ҚАДАМЛАР
2025-01-27 178Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевнинг 2024 йилдаги фаол, прагматик ва очик ташки сиёсати ҳақида айрим мулоҳазалар
Малайзия билан ҳамкорликни чуқурлаштириш - Ўзбекистон ташқи сиёсатининг Осиё минтақасидаги муҳим устувор йўналишларидан биридир
2025-01-27 387Бугунги кунда Малайзия давлати билан дўстлик алоқаларини мустаҳкамлаш ва кўп қиррали ҳамкорликни ривожлантириш давлатимизнинг Осиё йўналишидаги ташқи сиёсатининг устувор вазифаларидан бири бўлиб ҳисобланади.
Ўзбекистон Президенти Европа Кенгаши раҳбари билан кўп қиррали ҳамкорликни янада кенгайтириш масалаларини муҳокама қилди
2025-01-23 334Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг 23 январь куни Европа Кенгаши Президенти Антониу Кошта билан бўлиб ўтган телефон орқали мулоқотида икки томонлама ва минтақавий аҳамиятга молик долзарб масалалар кўриб чиқилди.
Тиббиёт муассасаларини жиҳозлаш масалалари кўриб чиқилди
2025-01-23 340Давлатимиз раҳбари тиббиёт муассасаларини жиҳозлаш ва хизматлар сифатини оширишга доир таклифлар тақдимоти билан танишди.
Ўзбекистон Президенти БАА Вице-президенти, Бош вазири билан учрашди
2025-01-15 338Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Бирлашган Араб Амирликларига расмий ташрифи доирасида 15 январь куни Дубай шаҳрида БАА Вице-президенти, Бош вазири Шайх Муҳаммад бин Рошид Ол Мактум билан музокара ўтказди.
Янги Ўзбекистон барқарор ривожланиш ва “яшил” тараққиёт йўлида кенг амалий ҳамкорлик учун очиқ
2025-01-14 564Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 14 январь куни Бирлашган Араб Амирликлари пойтахтида ўтаётган “Абу-Даби барқарор ривожланиш ҳафталиги” саммитида нутқ сўзлади.
Ўзбекистон ва БАА ўзаро манфаатли ҳамкорлик уфқларини кенгайтирмоқда
2025-01-14 430Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев 13 январь куни расмий ташриф билан Бирлашган Араб Амирликларига келди. Ташриф доирасида Абу-Даби ва Дубай шаҳарларида қатор учрашув ва тадбирлар ўтказилиши кўзда тутилган.