Ўзбекистон Президенти Халқаро маслаҳат кенгаши аъзоларини қабул қилди
2025-02-12 314Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 11 февраль куни Халқаро маслаҳат кенгаши экспертлари Альфред Гузенбауэр, Александр Квасьневский ва Штефан Фюлени қабул қилди.
Президентимиз Ўзбекистон ва Малайзия ишбилармонлари ўртасида кенг кўламли шерикликни ривожлантириш муҳимлигини таъкидлади
2025-02-05 361Расмий ташриф доирасида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Малайзия Бош вазири Анвар Иброҳим Куала-Лумпур шаҳрида қўшма бизнес форумида иштирок этдилар.
Стратегик шериклик йўлида ҳамкорликни чуқурлаштириш тўғрисида қўшма баёнот имзоланди
2025-02-05 331Куала-Лумпур шаҳрида бўлиб ўтган самарали музокаралар якунида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Малайзия Бош вазири Анвар Иброҳим Стратегик шериклик йўлида икки томонлама ҳамкорликни чуқурлаштириш тўғрисида қўшма баёнот имзоладилар.
Ўзбекистон Президенти ва Малайзия Бош вазири шерикликни инновацион ривожлантириш даврини бошлашга келишиб олдилар
2025-02-05 3895 февраль куни "Пердана Путра" ҳукумат мажмуасида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Малайзия Бош вазири Анвар Иброҳим тор доирада ва расмий делегациялар иштирокида музокара ўтказди.
Ўзбекистон Президентини расмий кутиб олиш маросими бўлди
2025-02-05 2865 февраль куни Куала-Лумпур шаҳридаги "Пердана Путра" ҳукумат мажмуасида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевни расмий кутиб олиш маросими бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Президенти Малайзияга келди
2025-02-04 308Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Малайзия Бош вазири Анвар Иброҳимнинг таклифига биноан 4 февраль куни кечқурун расмий ташриф билан ушбу мамлакатга келди.
Ўзбекистон Президенти расмий ташриф билан Малайзияда бўлади
2025-02-04 347Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Малайзия Бош вазири Анвар Иброҳимнинг таклифига биноан 4-5 февраль кунлари расмий ташриф билан ушбу мамлакатда бўлади.
2025-02-04 362Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Малайзия Бош вазири Анвар Иброҳимнинг таклифига биноан 4-5 февраль кунлари расмий ташриф билан ушбу мамлакатда бўлади.
Tashqi ishlar vaziri boshchiligidagi O‘zbekiston delegatsiyasining Anqara shahriga tashrifi
2025-01-30 172O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov boshchiligidagi mamlakatimiz delegatsiyasi O‘zbekiston-Ozarbayjon-Turkiya vazirlarining 2-uch tomonlama uchrashuvi munosabati bilan Anqara shahriga tashrif buyurdi.