O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Xalqaro xotin-qizlar kuniga bag‘ishlangan tantanali marosimdagi nutqi
2025-03-07 251Avvalo, siz, azizlarni, ko‘pmillatli butun yurtimiz ayollarini 8-mart – Xalqaro xotin-qizlar bayrami bilan chin qalbimdan samimiy muborakbod etaman.
Тошкент шаҳрида “Business Media Central Asia” (BMCA) халқаро ташкилоти ҳамкорлигида туризм, автомобиль саноати, мода, кийим-кечак ва технологиялар соҳаларида ўтказиладиган кўргазмалар каталоги
2025-03-03 356Тошкент шаҳрида “Business Media Central Asia” (BMCA) халқаро ташкилоти ҳамкорлигида туризм, автомобиль саноати, мода, кийим-кечак ва технологиялар соҳаларида ўтказиладиган кўргазмалар каталог
Покистон Бош вазири расмий ташриф билан Ўзбекистонда бўлади
2025-02-25 1189Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Покистон Ислом Республикаси Бош вазири Шаҳбоз Шариф 25-26 февраль кунлари расмий ташриф билан мамлакатимизда бўлади.
Ўзбекистон Президенти ва Кувайт Давлати Валиаҳди кенг қамровли шерикликни ривожлантириш режаларини муҳокама қилдилар
2025-02-18 1387Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 18 февраль куни Ал-Кувайт шаҳрига ташриф доирасида ушбу мамлакат Валиаҳди Шайх Сабоҳ ас-Сабоҳ билан учрашув ўтказди.
Ўзбекистон ва Кувайт етакчилари кенг кўламли шерикликни ривожлантиришга келишиб олдилар
2025-02-18 285Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Кувайт Давлати Амири Шайх Мишъал ас-Сабоҳ 17 февраль куни Ал-Кувайт шаҳридаги "Ал-Баян" саройида тор доирада учрашув ҳамда расмий делегациялар аъзолари иштирокида музокара ўтказдилар.
Ўзбекистон Президенти Ал-Кувайт шаҳрига келди
2025-02-17 280Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Кувайт Давлати Амири Шайх Мишъал ас-Сабоҳнинг таклифига биноан 17 февраль куни расмий ташриф билан ушбу мамлакатга келди.
Ўзбекистон Президенти Кувайтга жўнаб кетди
2025-02-17 323Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Кувайт Давлати Амири Шайх Мишъал ас-Сабоҳнинг таклифига биноан 17 февраль куни расмий ташриф билан ушбу мамлакатга жўнаб кетди.
Спорт – соғлом халқ, соғлом авлоднинг таянч устуни
2025-02-14 314Ўзбекистон Республикаси Президенти, Миллий Олимпия қўмитаси раиси Шавкат Мирзиёев бошчилигида 13 февраль куни олимпия ва паралимпия ҳаракати, ихтисослаштирилган ва оммавий спортни янги босқичга олиб чиқиш ҳамда аҳоли жисмоний фаоллигини ошириш чора-тадбирлари бўйича видеоселектор йиғилиши ўтказилди.