Президент: Тадбиркорликни қўллаб-қувватлаш – стратегик йўлимиз
2025-03-20 110Президент Шавкат Мирзиёев 19 март куни кичик ва ўрта бизнес вакиллари билан учрашув ўтказд
Ўзбекистон Президенти Евроиттифоқ билан савдо-иқтисодий ва инвестициявий ҳамкорликни кенгайтириш муҳимлигини таъкидлади
2025-03-18 158Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 18 март куни мамлакатимизда амалий ташриф билан бўлиб турган Европа Иттифоқининг Халқаро ҳамкорлик бўйича комиссари Йозеф Сикела бошчилигидаги делегацияни қабул қилди.
“Markaziy Osiyo – Yevropa Ittifoqi” birinchi sammitini yoritish uchun xorijiy jurnalistlarni akkreditatsiya qilish to‘g‘risida
2025-03-17 127Hurmatli xorijiy OAV vakillari!
2025 yil 3-4 aprel kunlari Samarqand shahrida “Markaziy Osiyo – Yevropa Ittifoqi” sammiti boʻlib oʻtadi.
Ўзбекистон ва Франция ўртасида стратегик шериклик муносабатлари ўрнатилди
2025-03-13 276Париж шаҳрида бўлиб ўтган музокаралар якунида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Франция Республикаси Президенти Эммануэль Макрон Стратегик шериклик ўрнатиш тўғрисидаги қўшма декларацияни қабул қилдилар.
Ўзбекистон Президентининг Францияга давлат ташрифи бошланди
2025-03-12 317Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Франция Республикаси Президенти Эммануэль Макроннинг таклифига биноан давлат ташрифи билан Париж шаҳрига келди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти давлат ташрифи билан Францияга боради
2025-03-11 339Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Франция Республикаси Президенти Эммануэль Макроннинг таклифига биноан 11-13 март кунлари давлат ташрифи билан ушбу мамлакатда бўлади.